1. Zaprojektuj inarysuj schemat części części blaszanych, który służy do przedstawienia struktury części blaszanych w formie rysunków.
2. Narysuj schemat rozkładania, co oznacza rozkładanie złożonej części konstrukcyjnejna płaską część.
3. Cięcie
Istnieje wiele sposobów cięcia materiałów, głównienastępujące:
A. Cięcienożyczkami
Za pomocąnożyczek wytnij wymiary rozłożonego obrazu. Jeśli występuje wykrawanie lub cięcienarożników,należy przenieść wykrawarkę w celu połączenia z wykrawaniem formy i wycinaniemnarożników w celu uformowania.
B. Cięcie stemplem
Za pomocą prasy wykrawającej płaska struktura rozłożonych części jest wykrawana w jednym lub kilku etapachna blasze. Jego zaletami są krótkie godziny pracy, wysoka wydajność i możliwość obniżenia kosztów przetwarzania, które często są wykorzystywane w produkcji seryjnej.
C. Cięcie NC
Podczas cięcia NC pierwszym krokiem jestnapisanie programu obróbki CNC. Polegana zapisaniu rozłożonego diagramu za pomocą oprogramowania programistycznego w programie rozpoznawalnym przez maszyny CNC. Pozwól mu wykonać te programy krok po krokuna żelaznej płycie i wybić strukturalny kształt płaskiego elementu.
D. Cięcie laserowe
Za pomocą metody cięcia laserowego wytnij kształt konstrukcyjny żelaznej płyty lub rury.
4 Gwintowanie kołnierzowe
Odwracanie, znane również jako wiercenie, to proces rysowanianieco większego otworu z mniejszego otworu podstawy, anastępnie wbijania go w otwór wiertniczy. Może to zwiększyć jego wytrzymałość i uniknąć poślizgu zębów. Zwykle stosowany do obróbki blachy o stosunkowo małej grubości blachy. Gdy grubość płyty jest duża,na przykład 2,0, 2,5 i więcej.
5. Obróbka wykrawarki
Ogólne metody przetwarzania maszyn wykrawających obejmują wykrawanie i wycinanienarożników, wykrawanie i cięcie materiałów, wykrawanie wypukłych skorup, wykrawanie i rozdzieranie oraz rysowanie otworów w celu osiągnięcia celów przetwarzania. Jego przetwarzanie wymaga odpowiednich form, aby zakończyć operację. Istnieją wypukłe formy kadłubowe do wykrawania wypukłych kadłubów oraz formy formujące łzy do wykrawania i rozdzierania.
6. Naciśnijnitowanie
Powszechnie stosowane metodynitowania obejmują śrubynitujące,nakrętkinitujące, śrubynitujące itp. Procesnitowania zwykle kończy się za pomocą stempla lubnitownicy hydraulicznej w celu przynitowania ich do części blaszanych.
7. Zginanie
Gięcie to proces składania płaskiego elementu 2D w część 3D. Do jego przetworzenia wymagana jest maszyna do gięcia i odpowiednie formy do gięcia, aby zakończyć operację. Ma również pewną kolejność gięcia, a jego zasadą jest złożenienajpierw dlanastępnego cięcia, którenie przeszkadza, anastępnie złożenie później dla tych, które będą przeszkadzać.
8. Spawanie
Spawanie to proces zespawania wielu części ze sobą w celu osiągnięcia celu obróbki lub zgrzewania krawędzi poszczególnych części w celu zwiększenia ich wytrzymałości. Metody przetwarzania obejmują zazwyczaj spawanie w osłonie gazu CO2, spawanie łukiem argonowym, zgrzewanie punktowe, spawanie robotem itp. Wybór tych metod spawania jest ustalanyna podstawie rzeczywistych wymagań i materiałów.
9. Obróbka powierzchniowa
Obróbka powierzchniowa obejmuje zazwyczaj fosforanowanie, galwanizację kolorowego cynku, chromianu, farby do pieczenia, malowanie proszkowe, utlenianie itp. Powłoka fosforanowa jest zwykle stosowanana zimno-płyty walcowane i elektrolityczne, a ich główną funkcją jest powlekanie folii ochronnejna powierzchni części, aby zapobiec utlenianiu; Ponadto może zwiększyć przyczepność farby do pieczenia.
10. Montaż
Tak-zwany montażem polegana złożeniu ze sobą wielu części lub komponentów w określony sposób, tworząc znich kompletny materiał. Jedną rzeczą,na którąnależy zwrócić uwagę, jest ochrona części i zapobieganie ich zarysowaniu lub uszkodzeniu. Montaż jest ostatnim krokiem w kompletacji materiału. Jeżeli materiał jest porysowany inienadaje się do użytku,należy go przerobić, co spowoduje marnowanie dużej ilości czasuna obróbkę i zwiększenie kosztu materiału. Dlategonależy zwrócić szczególną uwagęna ochronę materiału.