Най -добрите продукти
Последни новини
Спецификации за заваряване на части от ламарина по време на заваръчна обработка
Обработката на ламарина обикновено е цялостен процес на студена обработка на метални листове с дебелина под 6 милиметра, който включва процеси като рязане, щанцоване, рязане, ламиниране, сгъване, заваряване, занитване, снаждане и формоване. Сред тях заваряването е много важно звено. Има някои проблеми, на които трябва да се обърне внимание при заваряването на метали по време на обработката на ламарина, включително преди заваряването, по време на процеса на заваряване и стандартите за заваряване. Днес производителят за обработка на ламарина ще ви отведе да разберете.
1、 Изисквания преди заваряване на части от ламарина:
1. Всички суровини от ламарина не трябва да са по-ниски от изискванията на чертежа, в противен случай те не могат да бъдат нарязани и произведени.
2. Плоскостта на повърхността на заварената профилна стомана не трябва да надвишава 0,2%, а общата кривина не трябва да надвишава 0,3% от общата дължина.
Преди заваряване на ламаринени части, всички деформирани части трябва да бъдат изправени и нивелирани преди заваряване.
4. Преди да започнете заваряването, е необходимо да изберете подходящи заваръчни телове. В зависимост от различни параметри като размер на детайла, дебелина на материала и изисквания за заваряване, изберете заваръчни телове с различна дебелина.
2、 Изисквания по време на процеса на заваряване на части от ламарина
1. Процесът на заваряване трябва да се извършва стриктно в съответствие с чертежите, техническите изисквания и изискванията на процеса.
2. При заваряване е необходимо да се обработи жлебът на мястото, където ще се обработва жлебът. Ако детайлът няма жлеб или заварен профил, жлебът трябва да се обработи с помощта на полираща машина или метод на механична обработка според ситуацията.
3. По време на заваряване е необходимо да се гарантира, че външните размери и позиционните допуски на детайла отговарят на изискванията на чертежа. Освен ако не е посочено друго, позиционните толеранси на необработени повърхности трябва да бъдат изпълнени в съответствие с ниво IT15.
При необходимост от подмяна на материала по време на заваряване е необходимо писмено съгласие от техническия отдел, като дебелината на ламарината също трябва да отговаря на изискванията на чертежа. В противен случай не може да се извърши замяна на материала.
5. Размерът на заваръчния шев по време на заваряване трябва да бъде стриктно в съответствие с изискванията на чертежа. Ако чертежът не изисква ясно дължината на периодичното заваряване, заваряването трябва да се извършва на интервали от 8 до 10 милиметра на всеки 50 милиметра, а разстоянието между всяка точка на заваряване трябва да бъде еднакво и последователно.
6. Непрекъснатите заваръчни шевове трябва да са прави и гладки, без очевидни неравности и не трябва да има проникване при заваряване, отклонение при заваряване, заваръчен белег, порьозност, подрязване или други явления. Ъгълът на заваряване на заваръчния шев трябва да се основава на изискванията за чертеж и ако няма изисквания, ъгълът на заваряване трябва да бъде малката дебелина на съседните части.
След като заваряването приключи, всеки заваръчен шев трябва да се полира, за да се отстранят както заваръчната шлака, така и неравностите около него.
8. Някои части не са подходящи за заваряване, като например части, които изискват огъване на чертежа. Не се разрешава заваряване без писмено съгласие от техническия отдел.
По време на процеса на заваряване на части от ламарина, частите, които трябва да бъдат удряни, могат да бъдат леко начуквани с малък ръчен чук, докато размерът отговаря на изискванията. Не използвайте чук, за да удряте енергично по повърхността на ламарината, в противен случай това ще доведе до повреда и бракуване на детайла.
3、 Изисквания и стандарти за обработка след заваряване на части от ламарина
1. Изисква се заваръчният шев на ламаринените части да е гладък, да има форма на рибена люспа и да няма издатини или неравности.
2. Необходимо е да се гарантира, че ръбовете на детайла са изравнени и повърхността е равна. След заваряване използвайте пясък, за да го полирате отново, за да премахнете заваръчната шлака, точките на заваряване и неравностите с остри ръбове и ъгли, и поддържайте заваръчния шев плосък и гладък.
3. В равнината на детайла тип кутия височината на заваръчния шев не трябва да бъде по-висока от височината на равнината. По принцип, след нанасяне на шпакловка, заваръчният шев трябва да бъде напълно покрит.
4. За оборотни части и плоски повърхности, които не трябва да се обработват след заваряване, трябва да се вземе стриктна защита по време на заваряване, за да се избегне повреда от дъгата или повреда от заваръчната шлака, а полирането не трябва да се извършва небрежно в предпоставката за еднакви заваръчни шевове.
5. За метални части, които изискват обработка, като например посиняване и галванично покритие след заваряване, след като заваряването отговаря на изискванията, обработката с пясъкоструене трябва да се извърши равномерно. По време на процеса на обръщане трябва да се вземе стриктна защита, за да се избегнат драскотини и удари, и не трябва да се извършва допълнително полиране.